• m1
  • man
  • moj ogrod
  • moj1
  • nasz ogrod
  • pomarance
  • scan
wakacje wycieczki apartamenty Wlochywakacje wycieczki apartamenty Wlochywakacje wycieczki apartamenty Wlochywakacje wycieczki apartamenty Wlochywakacje wycieczki apartamenty Wlochywakacje wycieczki apartamenty Wlochywakacje wycieczki apartamenty Wlochywakacje wycieczki apartamenty Wlochywakacje wycieczki apartamenty Wlochy

Morze

PERŁY WYBRZEŻA TOSKANII

WYSPA GIGLIO - Isola del Giglio w Toskanii zajmuje pierwsze miejsca w rankingach najpiękniejszych i najczystszych włoskich kurortów nadmorskich. Malutka wyspa otoczona szmaragdowa woda, o przepięknej faunie podwodnej widoczna z brzegu jest idealnym miejscem dla płetwonurków jak i dla turystów. Wyspa znana jest z łagodnego klimatu, który oferuje gościom pełne niespodzianek wakacje przez cały rok.

Wyspa leży niedaleko Portu SANTO STEFANO, z którego można na nią popłynąć. Godziny wypływu i wpływu statków rozpoczynają się:

od 7.30 rano co godzina do 19.30 w stronę wyspy

od 6.00 rano mniej więcej tez co godzina do 19.00

na stronie: www.giglioinfo.it/isola_del_giglio_info/giglio_orario_traghetti.pdf dostępny jest dokładny rozkład.

Od 30/07-24/08 obowiązuje specjalne pozwolenie na jazdę własnym autem po wyspie PERMESSO PER LA CIRCOLAZIONE, dlatego tez lepiej jest pozostawić auto na portowym parkingu, który znajduje się tuz przy wejściu na statek (koszt parkingu od 5 euro za godzinę).Dla tych, którzy chcieliby spędzić nie tylko jeden dzień na wyspie organizujemy noclegi, bardzo ważna jest wczesna rezerwacja, nawet kilkumiesięczna. Wyspa jest latem pełna turystów!!!!

WYSPA ELBA - położona jest na Morzu Tyrreńskim, między Półwyspem Apenińskim a Korsyką, jest największą z wysp Archipelagu Toskańskiego. Wyspa Elba podzielona jest na osiem części, główną jest Portoferraio. Wybrzeże rozciąga się na 147 km różnorodnych plaż - zloty piasek, granit, skały granitowe. Elba ze względu na swoje estetyczne i piękne plaże, jest jednym z ciekawszych miejsc Włoch. Kolor morza w zależności od dna zmienia się i każdy może znaleźć swoją idealną plażę. Wyspa to nie tyko piękne plaże to również piękno kultury i sztuki.

Historia sięga już czwartego wieku p.n.e., a legendy wspominają czasy Troi i Arystokratesa, który odnosi się do Wyspy Elba jako "małej wyspie znajdującej się w Etrurii, z której wydobywa się metale takie jak żelazo i miedź.".

Ważne święta na wyspie to: Festiwal San Gaetano - folklor food and wine, święto PATRONA (07.08.2013), Święto Bamboli, zabawy i gry dla dzieci organizowane przez cały dzień (15.08.2013).

LOTY NA WYSPE : www.latamy.pl/7pp,107,lotnisko-elba_airport.html

PROMY NAJKRÓTSZY REJS:

PIOMBINO - PORTOFERRAIO czas 1 godzina www.moby.it/rotte/elba/traghetti-piombino-portoferraio.html

PIOMBINO - RIO MARINA czas 45 minut www.moby.it/rotte/elba/traghetti-piombino-riomarina.html

PIOMBINO - CAVO czas 30 minut www.moby.it/rotte/elba/traghetti-piombino-cavo.html

DOJAZD FLORENCJA - PIOMBINO-ELBA


DOJAZD MEDIOLAN - PIOMBINO-ELBA


ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA WYSPY !!!!
REZERWACJE HOTELOWE NALEŻY POTWIERDZAĆ KILKA MIESIĘCY WCZEŚNIEJ !!!!
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PLAŻE - W 2013 roku zostały nagrodzone BANDIERA BLU -WYRÓŻNIENIE FEE, czyli FUNDACJI NA RZECZ EDUKACJI EKOLOGICZNEJ, 135 miejscowości i 248 plaż. Wyróżnienie to zostało nadane za czyste wody, jakość usług oferowanych i za sposób zarządzaniem środowiskiem.

W Toskanii znajduje się 17 takich miejsc:
LIVORNO
BIBBONA - MARINA DI BIBBONA
CASTAGNETO CARDUCCI
CECINA - Marina di Cecina, Le Gorette
LIVORNO-Antignano,Quercianella
PIOMBINO-Parco Naturale della Sterpaia
ROSIGNANO MARITTIMO-Castiglioncello, Vada
SAN VINCENZO
LUCA
CAMAIONE
FORTE DEI MARMI
PIETRASANTA
VIAREGGIO
GROSSETO
CASTIGLIONE DELLA PESCAIA
FOLLONICA
GROSSETO - Marina di Grosseto,Principina a Mare
MONTE ARGENTARIO
PISA
PISA-Marina di Pisa, Tirrenia, Calambrone
MASSA CARRARA
Marina di Carrara

Wakacje wycieczki

Wsółpracujemy z fundacją Weles Foundation

  WELES FOUNDATION

  http://www.welesfinances.biz

218616
Dziś
Wczoraj
Miesięcznie
55
170
1285

Copyright  by Robert Sitko www.toskaniatravel.com.pl